°C

Dofinansowanie dla AJP na pielęgniarstwo

redakcja gorzowska
 

Gorzowska Akademia im Jakuba z Paradyża otrzymała milion złotych dotacji na uruchomienie kierunku pielęgniarstwo.

Pieniądze pochodzą z budżetu Samorządu Województwa i przeznaczone zostaną na rozwój kadry badawczo dydaktycznej, badania naukowe oraz doposażenie kierunku. Mówi Marszałek Województwa Elżbieta Polak:

 

– Decydując się na uruchomienie kierunku pielęgniarstwo odpowiedzieliśmy na potrzebę społeczną – mówi rektor akademii profesor Elżbieta Skorupska- Raczyńska:

 

W naszym regionie brakuje obecnie kilkudziesięciu pielęgniarek, a z każdym rokiem sytuacja będzie się pogarszać – mówi Przewodnicząca Okręgowej rady Pielęgniarek i Położnych Marta Powchowicz:

 

Prócz pielęgniarstwa akademia chce uruchomić dodatkowe dwa inne kierunki medyczne: ratownictwo medyczne i inżynierię medyczną. Te ruszą najwcześniej od października przyszłego roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku