°C

W poniedziałek ruszają matury

Fot. PAP/Jan Karwowski
 

1162 uczniów – absolwentów gorzowskich szkół średnich – przystapi w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca, do egzaminu dojrzałości. Tegoroczne matury będą inne od tych dotychczasowych, a to z uwagi na pandemię koronawirusa. Nie będzie m.in. części ustnej.

Wszystko będzie też musiało się odbyć z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Jesteśmy na to przygotowani – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Matury zakończą się 29 czerwca. Ogólna liczba tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w Gorzowie to 1256 osób. Oznacza to, że do egzaminu dojrzałości przystąpi blisko 93 proc. z nich.


CZYTAJ TAKŻE: W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku egzaminy maturalne muszą być przeprowadzane zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

W poniedziałek początek matur! Sprawdź wytyczne sanitarne

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku