°C

Przedsiębiorcy sięgają po kolejne miliony na ochronę miejsc pracy

Fot. Pixabay
 

Wojewódzki Urząd Pracy przekazał lubuskim przedsiębiorcom ponad 86 mln złotych na ratowanie miejsc pracy. Pieniądze wypłacane są w ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i mają pomóc firmom w przetrwaniu epidemii koronawirusa bez konieczności ograniczania zatrudnienia.

Aneta Janecka, rzeczniczka WUP, podkreśla, że tego typu wsparcie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Jak wylicza, do urzędu wpłynęło już ponad 1400 wniosków w tej sprawie na łączną kwotę 139 mln złotych:

Lubuscy przedsiębiorcy korzystają też z programów pomocowych realizowanych przez powiatowe urzędy pracy w całym regionie. Tu zainteresowanie jest jeszcze większe, ponieważ – jak mówi Aneta Janecka – do tej pory złożono ponad 45 tys. wniosków na kwotę 283 mln złotych:

Dodajmy, że lubuscy przedsiębiorcy walczący z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa mają też do dyspozycji przeznaczone na ten cel pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz unijnego programu POWER. Tu wpłynęło już ponad 15 tys. wniosków na łączną kwotę 154 mln złotych.

Przedsiębiorcy z naszego regionu sięgają też po wsparcie w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej. Do tej pory, jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, wypłacono im już w ramach tego programu 382 mln złotych. Z kolei 1 miliard złotych trafił też do przedsiębiorców z naszego regionu w ramach tzw. Tarczy Finansowej realizowanej przez państwowy Fundusz Rozwoju.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku