°C

Budżet obywatelski bezpieczny

Fot. B. Nowosielski, UM
 

Planowane przez miasto oszczędności nie dotkną budżetu obywatelskiego. Nie będzie cięć ani w inwestycjach zaplanowanych na ten rok, ani w przyszłorocznym budżecie- zapewniała na naszej antenie szefowa biura rewitalizacji i konsultacji społecznych Anna Bonus-Mackiewicz.

 Na przyszłoroczną edycję budżetu obywatelskiego, czyli na małe inwestycje zgłaszane przez samych mieszkańców, zarezerwowano prawie 7 mln. I choć miasto zapowiada cięcia w inwestycjach, związane z koronawirusem i jego skutkami, nie dotkną one budżetu obywatelskiego.Urzędnicy zweryfikowali już złożone przez mieszkańców wnioski na przyszły rok, teraz czas na spotkania dyskusyjne. Będą miały innych charakter niż w minionych latach:

Spotkania mają na celu wypracowanie kompromisu w sprawie inwestycji, które ostatecznie będą realizowane w poszczególnych rejonach. To oznacza, że część wnioskodawców musi wycofać swoje zadania:

 

Pierwsze spotkanie dyskusyjne dotyczyć będzie osiedla Słonecznego.  Odbędzie się w czwartek 0 17 w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy Sikorskiego. Spotkania potrwają do 25 czerwca.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku