°C

Z 3,5 promilami za kierownicą daewoo tico

 

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni gorzowianin, zatrzymany ostatnio w Gorzowie. Zatrzymał go – będący już po służbie – policjant. Sierżant sztabowy Paweł Olejniczak jechał prywatnym autem, ale kiedy w alejach 11 Listopada został zmuszony przez jadącego z naprzeciwka kierowcę do ostrego zjazdu na pobocze, postanowił zareagować.

Zawrócił i pojechał za daewoo tico. Auto jechało slalomem, uderzyło w krawężnik, wysepkę przy torowisku i szykany, gdzie prowadzone są roboty drogowe. Kierowca tico uszkodził w ten sposób koło, ale nie zrezygnował z dalszej jazdy. W końcu zatrzymał go jadący za nim policjant. Za kierownicą daewoo siedział 52-letni gorzowianin. Już na pierwszy rzut oka widać było, że jechał na podwójnym gazie, ale badanie alkomatem zaskoczyło nawet samych policjantów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Auto zostało odholowane, a 52-latek po wytrzeźwieniu będzie mógł złożyć wyjaśnienia.

Dodajmy jeszcze, że to już kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy dokonane po służbie przez st. sierż. Pawła Olejniczaka. Rok temu w bardzo podobnych okolicznościach zatrzymał 57-latka, który mimo że miał 2,5 promila, wsiadł za kierownice fiata stilo. Był agresywny, wulgarny i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku