°C

Będzie winda w ZSS nr 14

fot:E.Kobelak
 

W gorzowskim Zespole Szkół Specjalnych nr 14 wybudowana zostanie winda. W placówce uczy się obecnie 26 dzieci poruszających się na wózkach lub mających trudności z poruszaniem się.

Starania o realizację tej inwestycji rozpoczęły się już cztery lata temu. Winda ma być gotowa do pierwszego września. Mówi dyrektor szkoły Emil Błaszkowski:

– Uznaliśmy, że w szkole, w której uczy się tak wielu uczniów niepełnosprawnych ruchowo – taka inwestycja jest po prostu niezbędna – mówi wiceprezydent Małgorzata Domagała:

Inwestycja będzie dofinansowania ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze i Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. – Chętnie wspieramy projekty likwidujące bariery architektoniczne – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki:

Inwestycja będzie kosztować około 220 tys. złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku