°C

Nowe pomieszczenia ZSG

fot:B.Nowosielski UM
 

Zespół Szkół Gastronomicznych ma nową salę konferencyjno – szkoleniową. W ramach projektu transgranicznego za 883 tys. euro, przy szkole powstał nowy budynek, a w nim sala konferencyjna z zapleczem gastronomicznym.

Nowe pomieszczenia są już gotowe, jednak z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, oficjalne otwarcie planowane jest na wrzesień. – Takiej sali zawsze nam brakowało – mówi dyrektor szkoły Paweł Cierach.

Rozbudowując siedzibę szkoły, „gastronomik” stracił boisko. – Mamy nadziej, że uda nam się wybudować nowe w ramach budżetu obywatelskiego miasta – dodaje dyrektor. Prace związane z budową nowego pawilonu szkoły trwały od kwietnia 2018 r., wartość projektu to ponad 883 tysiące euro, z czego prawie 650 tys. euro to dofinansowanie unijne.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku