°C

Ogólnodostępne więc zaśmiecane i niszczone?

Fot: słuchacz
 

Butelki po alkoholu, porozrzucane papiery i reklamówki – tak wygląda boisko przy przedszkolu na osiedlu Słonecznym po kolejnym weekendzie. Boisko powstało w ramach budżetu obywatelskiego, więc jest to miejsce ogólnodostępne. Zdjęcia i informacje dostaliśmy od jednego z naszych słuchaczy, który z niepokojem obserwuje jak systematycznie miejsce to jest niszczone.

– Problemem nie jest fakt, że jest to teren z którego korzystać mogą wszyscy mieszkańcy, problemem są ludzie którzy śmiecą i niszczą miejską infrastrukturę w tym także wiaty, altany czy budynki – mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor biura Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych:

Jedynym wyjściem jest ogólna troska o miejsca nas wszystkich i informowanie odpowiednich służb o aktach wandalizmu:

W ciągu ostatnich miesięcy często mówimy o działalności miejskich wandali. Niszczone są wiaty przystankowe, rowerowe czy infrastruktura w parkach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku