°C

Gorzowscy filharmonicy otrzymali stypendium Ministerstwa Kultury

fot: E.Kobelak
 

Gorzowscy filharmonicy otrzymali stypendium Ministerstwa Kultury. Zespół FolkfoR złożony z muzyków Filharmonii, będzie realizował projekt związany z muzyką tradycyjną, w ramach programu stypendialnego „Kultura w Sieci”.

Projekt realizowany przez czterech gorzowskich muzyków polega  na muzycznym opracowaniu i nagraniu w formie wideo melodii pochodzących ze zbiorów Oskara Kolberga, największego polskiego etnografa. Filmy będą publikowane na portalach Facebook oraz YouTube. FolkfoR to zespół grający muzykę tradycyjną z różnych stron świata, nie tylko z Polski. Jak czytamy w przesłanej do nas informacji, wybrane melodie zostaną przedstawione w autorskich opracowaniach, przybliżających słuchaczom muzykę ludową w nowym, ciekawym ujęciu.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku