°C

Nie ma wielu zwolnień, ale bezrobocie wzrasta

fot. E.Kobelak
 

W powiecie gorzowskim przybyło ponad 300 bezrobotnych. Nieznacznie wzrasta także stopa bezrobocia. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie tłumaczy jednak, że na ten wzrost nie wpływają zwolnienia, a zazwyczaj kończące się pracownikom umowy na czas określony.

– Większość przedsiębiorców wstrzymuje się przed zwolnieniami, mimo pandemii, a to dzięki programom pomocowym rządu i samorządów – twierdzi Izabela Jankowska, dyrektor gorzowksiego pośredniaka:

 

– Nie da się dokładnie sprecyzować w jakich sektorach gospodarki zatrudnienie najbardziej ucierpiało – dodaje dyrektorka PUP:

 

Powiatowy Urząd Pracy przypomina także o kolejnym naborze wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. Wnioski składać można tylko w formie elektronicznej do 27 maja 2020 roku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku