°C

W walce z wirusem ważna współpraca

Władysław Dajczak
 

Kolejne etapy znoszenia ograniczeń w życiu codziennym nie oznaczają rezygnacji stosowania zasad bezpieczeństwa i społecznego dystansu – mówi wojewoda lubuski.

Władysław Dajczak komentuje  w ten sposób zapowiedź dalszego rozmrażania gospodarki i życia publicznego. Przypomina też, że dzięki szerokiemu zrozumieniu społecznemu i odpowiedzialnemu podejściu do wszelkich wymogów, w województwie lubuskim wciąż mamy najlepszą sytuację epidemiczną.

Europoseł Elżbieta Rafalska zwraca uwagę, że w sytuacji kryzysu ważna jest współpraca wszystkich instytucji. Krytykuje też liderów lubuskiej Platformy Obywatelskiej, którzy wcześniej zarzucali rządowi i wojewodzie brak wystarczających działań w walce z epidemią. Elżbieta Rafalska mówi, że takie insynuacje nie mają nic wspólnego z faktyczną sytuacją.

Poseł Elżbieta Płonka, która jest lekarzem rodzinnym, mówi, że służba zdrowia dobrze radzi sobie z epidemią.

Aktualny bilans koronawirusa w województwie lubuskim to 97 zakażeń. 85 osób wyzdrowiało.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku