°C

Wywozili śmieci po pijanemu. Kierowca śmieciarki miał 2,5 promila

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich przerwali "pracę" nietrzeźwej załogi śmieciarki jednej z firm odbierających odpady na terenie tego powiatu. Kierowca pojazdu miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – poinformował w środę Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj.

Do tej sytuacji doszło we wtorek. Policjanci otrzymali sygnał, że przy jednej z posesji kierowca śmieciarki uszkodził ogrodzenie i cała ekipa odjechała z miejsca zdarzenia.

Załoga śmieciarki została szybko namierzona kilka kilometrów dalej i zatrzymana do kontroli. Okazało się, że trzej mężczyźni byli pijani, a najbardziej kierowca.

„Nic dziwnego, że uszkodził ogrodzenie. 60-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Można stwierdzić, że tylko cud sprawił, że skończyło się na uszkodzeniu ogrodzenia, bo był kompletnie pijany. Miał duży problem z wyjściem z pojazdu, a przecież kierował wielotonową ciężarówką”

– powiedział Bartos.

65 076056 0707 06 065065 1 Radio Gorzów 2 czerwca 2020

Dwaj pozostali członkowie ekipy śmieciarki również byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał półtora promila, a drugi pół promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i po wykonaniu wszystkich czynności śmieciarka pojechała dalej w trasę, oczywiście z wymienioną załogą.

Służbowe konsekwencje wobec mężczyzn wyciągnie zapewne ich pracodawca, ale na tym nie koniec. Czeka ich również wizyta w sądzie – dodał Bartos.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku