°C

Pamięć więźniarek obozu w Ravensbruck została uczczona

fot. K.Rak
 

Członkowie Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie i uczniowie uczcili 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck. Uroczystości odbyły się na cmentarzu przy ul. Warszawskiej, gdzie stoi pomnik poświęcony więźniarkom z Revensbruck

– Mimo panującej pandemii w sposób skromny chcieliśmy oddać część pamięci 16. więźniarek tamtejszego obozu, które spoczęły na gorzowskim cmentarzu – mówi plutonowy Marcin Kamiński ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego:

Kwiaty złożyła także skromna delegacja uczennic gorzowskich techników. – Mimo młodego wieku wiemy dlaczego tu jesteśmy i komu oddajemy hołd  – podkreślała jedna z uczennic, Aleksandra Marciniszyn z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie:

Uroczystości zakończyła msza święta w intencji więźniarek w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Odczytano tam także wspomnienia byłej więźniarki Barbary Piotrowskiej.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku