°C

Pierwszy ozdrowieniec z Lubuskiego oddał osocze!

– Pan Piotr to wieloletni krwiodawca, który bez wahania odezwał się do nas i umówił na oddanie osocza – opowiada Monika Fabisz – Kołodzińska, dyrektorka Centrum. Jego krew jest tym cenniejsza, bo po raz pierwszy w Polsce pacjent po koronawirusie oddał osocze z grupy krwi AB.

Jak dodaje Monika Fabisz – Kołodzińska osoby, które zakończyły leczenie na koronawirusa i chcą oddać osocze muszą przejść odpowiednią procedurę. – Musimy zapewnić bezpieczeństwo naszemu ozdrowieńcowi, jak i personelowi – dodaje.

Każda chętna osoba, która chce oddać osocze, musi najpierw skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze i ustalić dogodny termin. Sama procedura poboru osocza trwa ponad godzinę.

W Polsce mamy około 3000 osób, które przechorowały COVID-19. W Lubuskiem zachorowało do tej pory 87 osób. Mamy już 66 ozdrowieńców.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku