°C

Wybrano inwestycje budżetu obywatelskiego 2021

Fot. B. Nowosielski, UM
 

Zakończono weryfikację wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2021. Oceniano 180 pomysłów mieszkańców: 155 w kategorii rejonowej, 15 w kategorii ogólnomiejskiej oraz 10 projektów oświatowych. Pozytywną opinię dostało 130 zadań.

W kategorii ogólnomiejskiej negatywną opinię uzyskał m.in. projekt stworzenia portu lotniczego w Baczynie czy zielonego labiryntu w parku 750-lecia. Z kolei pozytywnie zaopiniowano projekt rozbudowy skateparku w parku Kopernika i stworzenia strefy aktywności w parku Czechówek.

W kategorii oświatowej pozytywnie zaopiniowano m.in. powstanie placów zabaw przy kilku przedszkolach np. nr 12 i 13, czy boisk m.in. przy Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Okólnej, ZS Elektrycznych przy Grobli czy SP nr 20.

W kategorii rejonowej negatywną opinię uzyskał m.in. projekt budowy chodnika i drogi przy ul. Danuty Siedzikówny Inki, a pozytywną m.in. remont ul. Widok, budowa miejsc parkingowych przy Witosa czy chodnika przy wejściu do SP nr 13.

Z powodu epidemii, w tym roku odwołano zaplanowane na maj i czerwiec  spotkania dyskusyjne zostały odwołane.

 

Oto lista wszystkich projektów wraz z opinią.

Kategoria oświatowa

Kategoria ogólnomiejska

Kategoria Rejonowa

Wnioskodawcy projektów, które zaopiniowany negatywnie, mogą się odwołać w ciągu 14 dni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku