°C

Dyrektor NFZ: Bądź odpowiedzialny, noś maseczkę!

Narodowy Fundusz Żdrowia
 

W miejscach publicznych od dzisiaj zakrywamy usta i nos, to obowiązek i kolejny etap walki z epidemią koronawirusa. - Musimy być odpowiedzialni za siebie i innych - mówi Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązek zakrywania ust i nosa można spełnić, używając do tego odzież lub jej część, maskę lub maseczkę. Dotyczy on środków publicznego transportu zbiorowego, samochodów, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, a także miejsc ogólnodostępnych – dróg i placów, zakładów pracy oraz budynków użyteczności publicznej.

Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy samochodu, którym jedzie jedna osoba albo jedna osoba z dzieckiem do ukończenia 4. roku życia oraz dziecka do ukończenia 4. roku życia. Nie muszą zakrywać ust i nosa także osoby, które nie mogą tego robić ze względu na stan zdrowia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku