°C

Misterium Męki Pańskiej. W piątek o 18:05 w Radiu Zachód

Misterium Męki Pańskiej. W piątek o 18:05 w Radiu Zachód
 

Radio Zachód zaprasza w Wielki Piątek o godz. 18:05 na Misterium Męki Pańskiej - widowisko opisujące ostanie chwile z życia Pana Jezusa, Jego śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie.

Ukazanie prawdy o wielkiej miłości Boga, który daje siebie w ofierze krzyża dla zbawienia każdego grzesznego człowieka, to główny cel misterium. Jest jednym ze środków stwarzających możliwość pogłębienia wiary i zbliżenia do Boga. Pomaga wiernym w lepszym przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Misterium zostało przygotowane w formie słuchowiska, aby wierni za pośrednictwem radia mogli w Wielki Piątek rozważać Mękę Pańską. Usłyszymy w nim m.in. słowa św. Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Aktorami są wierni z trzech gołdapskich parafii. Scenariusz i reżyseria: ks. Mariusz Pawlina – wikariusz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi (diecezja ełcka). Muzyka: Marcin Pyciak.

Misterium było pierwotnie przygotowywane w formie widowiska z udziałem publiczności. Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii przybrało formę słuchowiska. W jego upowszechnienie włączyły się regionalne rozgłośnie radia publicznego.

Emisja w Radiu Zachód: Wielki Piątek, 10.04.2020, godz. 18:05. Zapraszamy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku