°C

„Nie narzekaj. Inni mają gorzej”. Apel policjantów o współpracę

 

W najnowszym filmie opublikowanym na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji, funkcjonariusze zachęcają do pozostania w domach. Zwracają też uwagę na los tych, którzy niosąc pomoc lub zaspokajając codziennie potrzeby innych, w domach pozostać nie mogą.

Jak czytamy w komunikacie lubuskiej policji:

„Kiedy jedni zastanawiają się czy, kiedy i w jakich okolicznościach mogą wyjść w miejsca publiczne tocząc przy tym akademicką dyskusję, inni w tym czasie dwoją się i troją ryzykując swoje zdrowie i życie, aby wyhamować pandemię COVID-19.”

Jak dodają funkcjonariusze, bardzo ważne jest współdziałanie i wsparcie w walce z epidemią ze strony wszystkich mieszkańców:

„Wiele służb toczy walkę z wirusem poświęcając się dla społeczeństwa i nie oglądając się za siebie czyni wiele dobrego. Policja i inne służby potrzebują w tym czasie Waszego wsparcia, a nie uprawiania filozofii, która w tym przypadku do niczego przełomowego nie prowadzi. Zatem nie narzekaj. Inni mają gorzej. Pomyśl o tym przez choć chwilę proszę.”

Zachęcamy do obejrzenia filmu i udostępniania go.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku