°C

Policjanci i inne służby sprawdzają, jak przestrzegamy obostrzeń

FOT. LUBUSKA POLICJA
 

Blisko cztery tysiące Lubuszan w kwarantannie, z którymi należy codziennie nawiązać kontakt i do tego patrolowanie ulic, czy aby mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa – tak teraz na co dzień wygląda praca lubuskich policjantów. Mundurowi w swoich działaniach są wspierani przez strażników miejskich i żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej.

Bardzo pomocna jest też technika – mówi nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik lubuskich policjantów.

Sami gorzowianie są raczej zdyscyplinowani i rzeczywiście – w większości wychodzą na miasto tylko w razie potrzeby, choć oczywiście nie wszyscy. Tu pracę ułatwiają funkcjonariuszom drony.

Lubuscy policjanci, poza nadawaniem z radiowozów komunikatów o pozostawaniu w domu, przygotowali też specjalny spot, dostępny w mediach społecznościowych. W klipie „Nie narzekaj – inni mają gorzej” pokazują nie tylko swoją codzienną pracę związaną z koronawirusem, ale przede wszystkim – jak bardzo zaangażowani są w to pracownicy służby zdrowia.

Szersza rozmowa: 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku