°C

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

FOT. Marta Czechowska
 

W podgorzowskich lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ma to związek z małą ilością opadów deszczu, a wcześniej – z łagodną zimą. W całej tej sytuacji możemy powiedzieć, że sytuacja związana z koronawirusem pozytywnie przyczyniła się do tego, że nie ma zbyt wielu pożarów – mówi Bartłomiej Mądry, rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Konkretnie – chodzi o wprowadzony bezwzględny zakaz wchodzenia do lasów. Gdyby nie on, na pewno wielu gorzowian w czasie świąt zdecydowałoby się na wyjazdy w celach rekreacyjnych – dodaje.

Przy okazji strażacy przypominają, aby absolutnie nie spalać zielonych odpadów na działkach, na których nie ma przecież zakazu przebywania. Ognisko i wiatr to prosta droga do zagrożenia pożarowego – dodaje Bartłomiej Mądry.

Przypomnijmy, ostatni pożar poszycia leśnego miał miejsce w ostatni wtorek w gminie Lubiszym. W akcji gaszenia uczestniczyły cztery jednostki strażaków.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku