°C

Seniorze! Daj przykład. Zostań w domu!

fot: Krzysztof Filmanowicz
 

Seniorze! To także od ciebie zależy nasze zdrowie i życie! Lekarze, biały personel, psychologowie i instytucje związane ze służbą zdrowia apelują do osób w podeszłym wieku o to, by nie wychodziły na dwór. W ostatnim czasie można zaobserwować większą liczbę osób 60+, która wyjście do sklepu traktuje jako okazję do spaceru. W sklepach te same osoby pojawiają się nawet kilka razy w tygodniu, kupując za każdym razem pojedyncze produkty.

– Każda wizyta w sklepie to kolejne wystawienie się na ryzyko zakażenia się koronawirusem – alarmują specjaliści.
Szalejąca pandemia może za chwilę pociągnąć za sobą jeszcze większe żniwo, właśnie wśród osób starszych. Lekarz Szymon Michniewicz prosi, by rodzina, osoby z otoczenia zainteresowały się, co robią seniorzy:

Do seniorów zwraca się również wojewoda Władysław Dajczak. – Dajmy sobie i innym szanse, byśmy kolejne święta spędzili razem, bez pustego miejsca przy stole – podkreśla wojewoda. Dajczak zaznaczył, że Wielkanoc nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania izolacji:

Także lubuski Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina seniorom: recepta i wizyta lekarska może odbyć się zdalnie, bez wychodzenia z domu. Przypomina rzeczniczka lubuskiego NFZ-u Joanna Branicka: 

Lekarz Szymon Michniewicz prosi: – W święta zostańmy w domu, w ograniczonym składzie. Przebywanie w dużych skupiskach ludzkich, wyjazdy poza miejsce zamieszkania spowodują gwałtowny wzrost zachorowań. Dajmy sobie szansę, by przeżyć i zostańmy w domu:

W Lubuskiem dotąd zanotowano 62 przypadki zakażenia koronawirusem.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku