°C

45-latek podejrzany o zabójstwo brata w Lubięcinie aresztowany

fot. KWP
 

Na trzy miesiące trafił do aresztu 45-latek, któremu prokurator zarzucił zabójstwo 35-letniego brata. Doszło do tego podczas weekendu, w trakcie awantury domowej w miejscowości Lubięcin w Lubuskiem – poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Tragedia rozegrała się w sobotę wieczorem, w jednym z budynków mieszkalnych w Lubięcinie. Do zdarzenia doszło w obecności innych osób. Wszyscy uczestnicy spotkania pili alkohol.

„Ustalono, że w takcie sprzeczki między braćmi sprawca zadał pokrzywdzonemu uderzenie nożem w okolice klatki piersiowej. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci 35-latka był rozległy wylew wewnętrzny spowodowany przebiciem płuca i rozerwaniem aorty. Podejrzanemu grozi dożywocie”

– powiedział prokurator Fąfera.

Dodał, że podczas składania wyjaśnień podejrzany potwierdził zadanie uderzenia nożem, ale zasłaniając się niepamięcią nie wskazał okoliczności i przebiegu zdarzenia. Nie podał też motywów swojego działania.

Czynności z udziałem zatrzymanego do sprawy mężczyzny przeprowadzono dopiero w poniedziałek, po jego wytrzeźwieniu. Po przedstawieniu zarzutu, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 45-latka na trzy miesiące, do którego we wtorek sąd się przychylił.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku