°C

Sondaż: 51 proc. poparcia dla PiS

Sondaż wyborczy

Sondaż dla wPolityce.pl: rekordowe poparcie dla PiS przy niskiej frekwencji
PiS notuje rekordowy poziom poparcia – 51 proc., Koalicję Obywatelską popiera 21 proc. badanych – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Zadeklarowana w badaniu frekwencja jest bardzo niska i wynosi zaledwie 38 proc.

W badaniu Social Changes 51 proc. zdeklarowanych wyborców poparło Zjednoczoną Prawię, którego największym ugrupowaniem jest PiS. Zjednoczona Prawica zyskała w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia aż 7 punktów procentowych.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem 21 proc. badanych, co oznacza spadek o 3 punkty proc. Za nią jest Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z wynikiem 12 proc. – o 4 punkty mniej niż poprzednio. Konfederację wskazało 8 proc. respondentów – taki sam wynik zanotowała tydzień temu.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce natomiast głosować 7 proc. badanych – spadek o 1 punkt proc.

Większość respondentów odpowiedziała, że „zdecydowanie nie” wzięłaby udziału w wyborach – 40 proc.; „raczej nie” – 12 proc. Łącznie osób nie chcących iść na wybory jest 52 proc. Pewni swojego udziału w wyborach lub raczej pewni to grupa 38 procentowa – odpowiednio 25 proc. i 13 proc. Co dziesiąty respondent nie potrafił określić, czy poszedłby na wybory.

Badanie zostało zrealizowane w dniach od 27 do 30 marca 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków (w badaniu wzięło udział N=1062).

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku