°C

Komunalnik tłumaczy brak pojemników

fot:RG
 

Część mieszkańców Gorzowa skarży się na brak pojemników i bałagan w altanach, Komunalnik prosi o cierpliwość i tłumaczy, że to skutek trudnej sytuacji na granicy.
Od 1 kwietnia do miasta wszedł nowy wywoźnik, który wraz z miejska spółką Inneko jest odpowiedzialny za odbiór naszych śmieci.

 

– Wiemy, że część mieszkańców niecierpliwi się o dostawę pojemników na odpady. Informujemy, że pojemniki podstawiane są na bieżąco. Do rozstawienia mieliśmy ok. 46 tys. sztuk pojemników na dwa sektory. Rozstawianie zaplanowaliśmy zakończyć 31 marca i plan udałoby się zrealizować przy stosunkowo normalnych warunkach pracy. Ze względu jednak na trudną sytuację związaną z pandemią, nie zdążyliśmy zakończyć procesu rozstawiania do czasu rozpoczęcia świadczenia usługi . Problemy realizacyjne to opóźnienia wynikające z konsekwencji pandemii;  w szczególności przestoje w dostawach pojemników – piszą przedstawiciele Komunalnika.

Nowy wywoźnik zapewnia, że odbiór odpadów realizowany jest zgodnie z harmonogramem, a tam gdzie pojemników brakuje, odbierane będą odpady zgromadzone w workach.

Komunalnik zwracamy się z prośbą do mieszkańców, aby odpady zgromadzone w workach opisywać markerem lub naklejać kartkę z informacją jaka to frakcja; ewentualnie wystawiać worki z frakcją, która według harmonogramu odbierana jest w danym dniu.

Dodajmy, że harmonogram odbioru odpadów dostępny jest między innymi na stronie internetowej biura Związku Celowego Gmin MG 6.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku