°C

J.Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Pensje posłów o 20% niższe

TVP Info
 

Ministrowie i sekretarze stanu przekażą Caritas nagrody, jakie otrzymali za pracę w rządzie. Poinformował o tym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 
Zapowiedział on też złożenie do laski marszałkowskiej projektu ustawy obniżającej o 20 procent uposażenia posłów i senatorów.

Decyzję w tej sprawie podjął Komitet Polityczny PiS. Jarosław Kaczyński oświadczył, że w głosowaniu nad tym projektem zostanie wprowadzona dyscyplina poselska. Jeśli ktoś nie poprze projektu, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej.

Prezes PiS powiedział, że projekt zostanie wniesiony do Sejmu, jeśli nie przed najbliższym, to przed następnym posiedzeniem. Nie wykluczył też zwołania dodatkowego posiedzenia Izby.

Jarosław Kaczyński dodał, że PiS chce wprowadzenia limitów wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków, starostów i ich zastępców.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku