°C

J.Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Pensje posłów o 20% niższe

TVP Info

Ministrowie i sekretarze stanu przekażą Caritas nagrody, jakie otrzymali za pracę w rządzie. Poinformował o tym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 
Zapowiedział on też złożenie do laski marszałkowskiej projektu ustawy obniżającej o 20 procent uposażenia posłów i senatorów.

Decyzję w tej sprawie podjął Komitet Polityczny PiS. Jarosław Kaczyński oświadczył, że w głosowaniu nad tym projektem zostanie wprowadzona dyscyplina poselska. Jeśli ktoś nie poprze projektu, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej.

Prezes PiS powiedział, że projekt zostanie wniesiony do Sejmu, jeśli nie przed najbliższym, to przed następnym posiedzeniem. Nie wykluczył też zwołania dodatkowego posiedzenia Izby.

Jarosław Kaczyński dodał, że PiS chce wprowadzenia limitów wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków, starostów i ich zastępców.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.