°C

CBA: nowe zarzuty dla Adamowicza

Fot. Sylwia Misiak
 

Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdził postawienie nowych zarzutów prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Dotyczą one zatajenia kwoty około 180 tysięcy złotych w oświadczeniu majątkowym samorządowca za 2012 rok.

Temistokles Brodowski poinformował, że po przeprowadzeniu własnych ustaleń funkcjonariusze z gdańskiej delegatury CBA złożyli do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu kolejne zawiadomienie o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych prezydenta Gdańska. Tym razem chodzi o zatajenie kwoty 180 tysięcy złotych w gotówce i w papierach wartościowych.

Paweł Adamowicz jest podejrzany o zaniżenie wartości swoich rachunków bankowych oraz niewykazanie w oświadczeniu majątkowym udziałów w jednym z funduszy inwestycyjnych. 
Proces Pawła Adamowicza rozpoczął się pod koniec września ubiegłego roku przed Sądem Rejonowym w Gdańsku.

Dotyczy podania przez prezydenta nieprawdziwych danych w jego oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku