°C

CBA: nowe zarzuty dla Adamowicza

fot. Sylwia Misiak

Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdził postawienie nowych zarzutów prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Dotyczą one zatajenia kwoty około 180 tysięcy złotych w oświadczeniu majątkowym samorządowca za 2012 rok.

Temistokles Brodowski poinformował, że po przeprowadzeniu własnych ustaleń funkcjonariusze z gdańskiej delegatury CBA złożyli do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu kolejne zawiadomienie o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych prezydenta Gdańska. Tym razem chodzi o zatajenie kwoty 180 tysięcy złotych w gotówce i w papierach wartościowych.

Paweł Adamowicz jest podejrzany o zaniżenie wartości swoich rachunków bankowych oraz niewykazanie w oświadczeniu majątkowym udziałów w jednym z funduszy inwestycyjnych. 
Proces Pawła Adamowicza rozpoczął się pod koniec września ubiegłego roku przed Sądem Rejonowym w Gdańsku.

Dotyczy podania przez prezydenta nieprawdziwych danych w jego oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.