°C

AJP użyczyło kamerę szpitalowi

autor: Piotr Wiśniewski
 

Kamerę termowizyjną na potrzeby gorzowskiego szpitala, przekazali przedstawiciele Akademii im. Jakuba z Paradyża. Jak poinformowali podczas przekazania wykładowcy AJP, urządzenie zostało placówce użyczone.

Do tej pory kamera służyła studentom do zajęć na uczelni i ma nieocenione możliwości techniczne, w zakresie mierzenia temperatury kilu osobom jednocześnie w rożnych warunkach. Mówi dr inż. Aleksandra Radomska – Zalas, prodziekan Wydziału Technicznego na AJP.

Jak twierdzi wiceprezes gorzowskiego szpitala Robert Surowiec, urządzenie w znaczny sposób usprawni pracę personelu medycznego, badającego temperaturę na wejściu do placówki.

Kamera termowizyjna została użyczona szpitalowi na czas nieokreślony. Urządzenie posiada między innymi funkcję utrwalania w formie zdjęć poszczególnych osób wchodzących do budynku z podwyższoną temperaturą. Taką kamerą można mierzyć temperaturę całego ciała również poza budynkiem.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku