°C

Laboratorium AJP będzie produkować płyn do odkażania

redakcja informacji
 

W Laboratorium Nanotechnologii i Nanobiologii Akademii imienia Jakuba z Paradyża są wytwarzane nanocząstki, które mogą być wykorzystywane do odkażania pomieszczeń sanitarnych czy szpitalnych. To ważne zwłaszcza teraz, kiedy płyn do dezynfekcji wydaje się być na wagę złota.

Jak się okazuje, projekt wytwarzania tego rodzaju produktu jest obecny na gorzowskiej Akademii już od 2017 roku. Mówi jeden z koordynatorów – Krzysztof Jankowski z Akademii imienia Jakuba z Paradyża.

Z propozycją produkcji środka Akademia już zwróciła się do sanepidu i wojewody lubuskiego. Czekamy na odpowiedź i jesteśmy gotowi do pracy – mówi dr Przemysław Słowiński, prorektor do spraw kształcenia Akademii imienia Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Decyzja zapadnie więc w najbliższym czasie. My dodajmy, że jutro nasza reporterka odwiedzi Laboratorium Nanotechnologii i Nanobiologii Akademii imienia Jakuba z Paradyża, aby przekazać Wam, na jakim etapie są prowadzone prace.

Szersza rozmowa:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku