°C

Czynsze pójdę w górę

fot:E.Kobelak
 

Miasto planuje podwyżki czynszu za najem mieszkań komunalnych. Teraz za metr kwadratowy mieszkańcy płacą 4,41 zł. Stawka  jeszcze w tym roku ma wzrosnąć do 7,81 zł i ma być podnoszona także w roku 2021 i 2022. O ile? Na razie nie wiadomo.

Dodatkowe wpływy mają pozwolić między innymi na remonty i inwestycje w komunalnych lokalach. Planowane podwyżki to jeden z elementów przygotowanej Nowej Polityki Mieszkaniowej Gorzowa. W pracach nad stworzeniem dokumentu udział wzięli wiceprezydenci, urzędnicy i radni. Mówi Anna Kozak, radna klubu Koalicja Obywatelska:

Mimo podwyżek, mieszkańcy nie powinni czuć się pokrzywdzeni – mówi radna Prawa i Sprawiedliwości Alicja Burdzińska:

 

– Miasto powinno szybko myśleć o powiększeniu swojej bazy lokalowej – mówiła szefowa klubu Kocham Gorzów Marta Bejnar Bejnarowicz:

-Dla mnie ważne jest to, że chronione są rodziny i osoby w złej sytuacji materialnej – mówi radny klubu Gorzów Plus Tomasz Manikowski:

Głosowanie w sprawie przyjęcia Nowej Polityki Mieszkaniowej Gorzowa , a więc i podwyżek czynszów, odbędzie się w najbliższą środę podczas sesji Rady Miasta Gorzowa.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku