°C

Projekt społeczny gorzowskich licealistek

autor: Piotr Wiśniewski
 

Sześć uczennic z I i IV Liceum Ogólnokształcącego, uczestnicząc w olimpiadzie praktycznej „Zwolnieni z teorii”, opracowały nowatorski projekt społeczny pod nazwą „Misja: Ocal Ziemię”.

Ich misją jest edukowanie młodego pokolenia, czyli uczniów klas 1-3 z gorzowskich podstawówek, w zakresie wiedzy ekologicznej. Mówi jedna z realizatorek projektu Gaja Marcinkowska z I LO.

Uczennice gorzowskich ogólniaków, mają już za sobą lekcje dla dziesięciu klas, między innymi w społecznej i katolickiej podstawówce. Same lekcje mają formę bajki, o której opowiada uczennica I LO, Marta Płuciennik.

Razem z Gają i Martą, lekcje prowadzą również Oliwia Piątek, Natalia Mielnik, Zosia Dębicka i Oliwia Guss z IV LO. W planach realizatorki projektu mają jeszcze zajęcia 5 marca tego roku z uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 i kilkanaście kolejnych spotkań, które potrwają do końca marca. Jak zapowiadają uczennice I i IV LO, ekologiczny projekt będzie realizowany również w przyszłym roku szkolnym.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku