°C

Język ojczysty w I LO w Gorzowie

autor: Piotr Wiśniewski
 

W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego pierwsze Liceum Ogólnokształcące, postanowiło uczcić to święto w niebanalny sposób. Wszystko zaczęło się od akcji ,,Cały Puszkin pisze dyktando”.

W auli szkoły i w niektórych klasach, reprezentanci klas I LO pisali dyktando prezentowane przez dyrektora szkoły Mariusza Biniewskiego, a także przez nauczycieli. Mówi organizatorka przedsięwzięcia mgr Małgorzata Jach.

Akcja pierwszego ogólniaka zaplanowana została na cały dzień. Mówi dyrektor szkoły Mariusz Biniewski.

W ramach kilku warsztatów pokazano młodzieży rożne odcienie naszego języka. Między innymi mgr Dorota Dąbrowska z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, przeprowadziła dla uczniów warsztaty z mowy nienawiści.

Uczniom I LO podobało się takie nietuzinkowe podejście do języka ojczystego.

Najlepsi uczniowie, którzy pisali dyktando otrzymali z rąk organizatorów czytnik do e-booków i bony podarunkowe. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Mościcka z klasy 302, a wyróżnienia otrzymali: Beata Kęszczyk z klasy 206 i Jakub Teszbir również z klasy 206. Ponadto nagrodzeni uczniowie dostali oceny celujące z języka polskiego za ortografię.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku