°C

Czy jest szansa na ratunek przychodni „Dworcowa”?

Fot. google.pl/maps
 

Czy jest szansa na uratowanie przychodni przy ul. Dworcowej, którą marszałek województwa chce przekształcić w spółkę i połączyć z gorzowskim szpitalem? Protesty związkowców, pracowników i pacjentów sprawiły, że marszałek wycofała się z planów połączenia zielonogórskiej przychodni Medkol i tamtejszego szpitala uniwersyteckiego. Sytuacja jest analogiczna. Czy możliwe jest więc, że podobną decyzję marszałek podejmie w przypadku gorzowskiej przychodni?

Nadziei nie tracą pracownicy „Dworcowej”. Jutro przedstawiciele przychodni jadą do Zielonej Góry na spotkanie z marszałek. Chcą ją przekonywać, żeby zrezygnowała z planów. Tym bardziej, że nikt nie informuje załogi  o szczegółach planów marszałek. Mówi pracownik przychodni Grażyna Domin.

Służby marszałek tłumacza, że połączenie popularnej wśród pacjentów przychodni Dworcowa ze szpitalem ma pomóc lecznicy w staraniach o zwiększenie ryczałtu, czyli pieniędzy na leczenie. Przedstawicielek przychodni „Dworcowa” te argumenty nie przekonują. Mówi pielęgniarka koordynująca Krystyna Macierzewska-Wojnarowska.

Zwolennikiem połączenia gorzowskiej przychodni ze szpitalem jest radny KO Mirosław Marcinkiewicz. Jego zdaniem przyniesie to oszczędności:

Zupełnie inaczej sprawę widzi radny sejmiku PiS Marek Surmacz. Jego zdaniem połączenie to nieprzemyślany pomysł, na którym ucierpią i załoga, i pacjenci. Dlatego marszałek, podobnie jak w Zielonej Górze, powinna odstąpić od tego pomysłu.

 

Ostateczną decyzję w sprawie przychodni Dworcowej radni wojewódzcy mają podjąć prawdopodobnie w marcu.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku