°C

Wkrótce nabór do przedszkoli. Miejsc mniej niż chętnych

fot: redakcja RG
 

2 marca ruszy nabór do gorzowskich przedszkoli. Dla 3-latków przygotowano ponad 750 miejsc. Problem w tym, że zainteresowanych będzie z pewnością dużo więcej. Szacuje się, że o miejsce w placówkach będzie obiegać się około 900 dzieci.

Nabór, podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzony będzie elektronicznie. Wypełniony i wydrukowany wniosek trzeba będzie zanieść do przedszkola. Dokumenty można składać do 13 marca. Oprócz miejsc dla dzieci 3-letnich, w przedszkolach przygotowano także miejsca dla 4, 5 i 6 -latków. Mówi Iwona Sancewicz z Wydziału Edukacji:

 

Najbardziej niepokoi to, czy dla wszystkich 3-latków znajdą się miejsca. Tym bardziej, że w tym roku jest ich mniej niż choćby rok temu.

 

Coroczny problem braku miejsc w placówce z pewnością rozwiązałaby od dawna obiecywana budowa przedszkola i żłobka na osiedlu Europejskim. W tym roku miasto chce wykonać dokumentację projektową placówki, na budowę trzeba  będzie jeszcze zaczekać. Mówi wiceprezydent Małgorzata Domagała:

A listę dzieci przyjętych do przedszkola w pierwszym naborze poznamy 8 kwietnia.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku