°C

Po wykarczowaniu działki mieszkańcy znaleźli zabite jeże

fot:OTOZ Animals - Inspektorat Gorzów
 

Kilkanaście martwych jeży i kila ptaków znaleźli mieszkańcy i przedstawiciele Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Gorzowie po wycince krzaków i samosiejek przy ul. Niepodległości na tyłach szpitala psychiatrycznego. W internecie zawrzało. Mieszkańcy publikują zdjęcia martwych zwierząt będących pod ścisłą ochroną i piszą o "jeżach zabitych we śnie".

Na miejscu była między innymi Anna Dryglas, koordynator OTOZ Animal w Gorzowie:

Sprawa została zgłoszona policji i lekarzowi weterynarii, którzy wczoraj przyjechali na miejsce:

– Sprawdzenie tego czy na działce zimują pochowane w liściach zwierzęta jest proste i stosowane w innych miastach – dodaje Anna Dryglas:

Do sprawy będziemy wracać. Do wyjaśnienia zostaje to kto i w jakim celu wykarczował działkę, a przede wszystkim dlaczego nie sprawdzono czy na kilku hektarowym zielonym terenie nie zimują zwierzęta.

Fot. OTOZ Animals – Inspektorat Gorzów

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku