°C

Numer, który ratuje życie. Wojewoda wyróżnił młodych Lubuszan

fot:E.Kobelak
 

Młodzie Lubuszanie i wyróżniający się operatorzy numeru 112, byli gośćmi specjalnymi dzisiejszego spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, które zorganizowane zostało w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

– To okazja, by podziękować osobom, które odbierają zgłoszenia mieszkańców, ale wyróżnić także wszystkich tych, których postawa pozwoliła uratować życie innych osób – mówi Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak:

W śród zaproszonych gości był także 19-letni Patryk, uczeń I LO w Gorzowie, który w drodze do szkoły dostrzegł, że kierowca śmieciarki zasłabł. Chłopak udzielił mu pomocy i  opanował samochód:

Spotkanie było także okazją do nagrodzenia laureatów konkursów związanych właśnie z numerem alarmowym. Nagroda trafiła między innymi do Zuzi z Zielonej Góry. Prócz najładniejszego rysunku, Zuzia może pochwalić się także doskonałą wiedzą dotyczącą zgłoszeń alarmowych:

Zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Artur Wójtowicz przyznał, że choć statystyki dotyczące ilości fałszywych połączeń czy blokowania linii 112 są coraz lepsze, to jest to wciąż to blisko połowa wszystkich połączeń odbieranych przez dyspozytorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie. Zdarzają się telefony z pytaniem o pogodę, korki czy numer do restauracji.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku