°C

W mieście rozpoczyna się odstrzał dzików

Fot. Pixabay
 

Miasto zdecydowało o przeprowadzeniu redukcyjnego odstrzału dzików. Obecnie na terenie Gorzowa żyją ich już setki. W najbliższych tygodniach odstrzelonych ma zostać ponad osiemdziesiąt dzików. W ten sposób miasto chce ograniczyć coraz bardziej uciążliwy problem.

Każdego dnia urzędnicy odbierają telefony od zaniepokojonych mieszkańców. – Część z nich skarży się na brak poczucia bezpieczeństwa, inni na szkody w uprawach – mówi Natalia Chyża dyrektor wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa:

Pan Michał, właściciel domu w rejonie ulicy Warszawskiej niejednokrotnie spotkał już dzika na swojej drodze. Podczas ostatniego z takich spotkań bał się o bezpieczeństwo rodziny. Zwierzęta weszły bowiem do ogrodu pana Michała:

Odstrzał dzików będzie mógł być prowadzony tam, gdzie nie ma gęstej zabudowy. Nie będzie to możliwe np. na osiedlu Europejskim, gdzie dziki podchodzą pod bloki. Jeszcze w tym tygodniu podpiszemy umowę na wypłoszenie dzików z rejonu tego osiedla – dodaje Natalia Chyża

Urzędnicy zastrzegają, że jeśli przeprowadzony odstrzał nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, liczba zwierząt do odstrzału zostanie zwiększona. Dodajmy, że w ubiegłym roku, na zlecenie miasta odstrzelono 125 dzików. Według szacunków na terenie miasta może żyć od 300 do nawet 600 dzików.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku