°C

Afrykańskie rytmy w Filharmonii

autor: Piotr Wiśniewski
 

Przez kilka dni w Filharmonii Gorzowskiej gościły afrykańskie rytmy rodem z Senegalu czy Gwinei. Dwie grupy dziecięca i dorosła, poznawały tajniki gry na tradycyjnych instrumentach z Afryki Zachodniej.

Zajęcia zakończył koncert finałowy z udziałem blisko czterdziestu adeptów bębniarstwa. Mówi prowadzący warsztaty Łukasz Dembiński z zespołu Foliba.

Warsztaty bardzo dobrze oceniła jedna z organizatorek zajęć Renata Ochwat, koordynator działań edukacyjnych w Filharmonii.

Uczestnictwo w takich zajęciach było dla jednych pierwszym spotkaniem z afrykańskimi instrumentami, a dla innych rozwinięciem wcześniej zdobytych umiejętności.

Koncert finałowy składał się z występu grupy dziecięcej i grupy dorosłych bębniarzy. Na koniec cała czterdziestka wraz z instruktorami, zaprezentowała publiczności utwory przygotowane podczas warsztatów.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku