°C

Muzyka barokowa i wykład o muzyce Landsberga

fot. Pixabay
 

Wiolinowe oblicze baroku – tak zatytułowany jest koncert kameralny, do którego przygotowują się muzycy kwartetu smyczkowego Straordinario. Muzycy kwartetu na co dzień grają w Orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej.

W programie koncertu znajdą się kompozycje wielkich mistrzów, między innymi Vivaldiego, Bacha i Händla. – To drugi projekt naszego kwartetu z muzyką baroku – mówi wiolonczelistka Katarzyna Winkiewicz.

Koncert wzbogacony będzie o wykład poświęcony muzyce dawnego Landsberga. Gorzowski regionalista Robert Piotrowski przedstawi wyniki zleconego przez Filharmonię nietypowego śledztwa, sięgającego nawet bardzo zamierzchłych czasów. Koncert i wykład w piątek, 7 lutego, o godzinie 19.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku