°C

„Przychodnia Dworcowa” zostanie połączona ze szpitalem?

Fot. google.pl/maps
 

Gorzowska ”Przychodnia Dworcowa” ma zostać przekształcona w spółkę i połączona ze szpitalem. Projekt uchwały w tej sprawie został opublikowany na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dziś „Przychodnia Dworcowa” działa jako SPZOZ. Urząd chce przekształcić ją w spółkę. Dzięki temu możliwe było by połączenie jej z gorzowskim szpitalem. I tu pojawiają się pytania o dalsze losy popularnej wśród mieszkańców przychodni.

– Dla pacjentów przychodni nic się nie zmieni. Połączenie oznacza jedynie wspólną administrację – tłumaczy nam Tomasz Wróblewski dyrektor Departamentu Zdrowia UMWL:

Dyrektor przyznaje jednak, że połączenie przychodni ze szpitalem pozwoliłoby szpitalowi starać się w NFZ-cie o zwiększenie wartości ryczałtu, czyli pieniędzy na leczenie:

Samo przekształcenie przychodni w spółkę nie wzbudza większych zastrzeżeń. Pozwoliłoby to m.in na rozszerzenie oferty medycznej, choćby o usługi komercyjne dla tych, którzy np. nie chcą czekać na wizytę w poradni kardiologicznej czy diabetologicznej.

Radni wojewódzcy mają zająć się uchwałą najprawdopodobniej podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa. To do nich będzie należała decyzja o ewentualnym przekształceniu przychodni i połączeniu jej ze szpitalem.

Dziś, mimo starań, nie udało nam się uzyskać komentarza pracowników „Przychodni Dworcowej”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku