°C

Gorzów walczy o miejsce w strategii rozwoju województwa

Fot. Patryk Małyszko
 

- W projekcie Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku nie ma Gorzowa – tak twierdzi Anna Kozak. Radna Platformy Obywatelskiej uważa, że powinno się to zmienić po piątkowych konsultacjach samorządu województwa z samorządami z północy regionu. Obie strony spotkały się w bibliotece wojewódzkiej.

Gorzowski magistrat chce, aby do strategii wpisano budowę w Gorzowie logistycznego centrum multimodalnego, czyli portu przeładunkowego nad Wartą, który pozwalałby wykorzystać potencjał rzeki, trasy S3 i lokalnych linii kolejowych.

O pomysł jak się okazuje trzeba walczyć, bo za bardzo spodobał się na południu województwa:

 

Północna stolica lubuskiego chce także, aby w strategii znalazła się budowa w Gorzowie spalarni odpadów i modernizacja drogi krajowej DK 22, czyli m.in. obwodnice Dobiegniewa, Strzelec Krajeńskich, północna obwodnica Gorzowa oraz obwodnice Krzeszyc i Słońska.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku