°C

34. rocznica śmierci biskupa Pluty

fot:E.Kobelak
 

Z okazji 34. rocznicy śmierci Sługi Bożego biskupa Wilhelma Pluty, w kościele pod wezwaniem Pierwszych Męczenników Polski, odbyła się uroczysta msza święta, którą poprzedził montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej przybliżający życie i nauki biskupa Pluty.

– Zadaniem biskupa Pluty było zjednoczenie mieszkańców ziem zachodnich – mówi biskup diecezjalny Tadeusz Lityński:

Jak powiedział nam ksiądz dr Dariusz Gronowski, postulator procesu beatyfikacyjnego biskupa Pluty, wierni czekają teraz na stwierdzony cud, który pozwoli władzom kościoła na uznanie biskupa błogosławionym:

Zgodnie z wieloletnią tradycją na modlitwę w rocznicę śmierci biskupa Pluty do Gorzowa przybyli członkowie jego rodziny. Gabriela Malec wspomina wujka jako bardzo dobrego człowieka

Ksiądz biskup Wilhelm Pluta zginął w wypadku samochodowym w okolicach Krosna Odrzańskiego. Kierował gorzowskim Kościołem przez 28 lat – od 1958 do 1986 roku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku