°C

I LO sprząta Gorzów

autor: Piotr Wiśniewski
 

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie, sprzątało okolice szkoły w ramach akcji pod hasłem „My dla planety. Nie śmiecimy – sprzątamy”.

Koordynatorami akcji byli nauczycielka biologii w I LO dr Katarzyna Sierakowska i Człowiek Roku Krono 2019 w dziedzinie szerzenia działań proekologicznych, uczeń Stanisław Ostrowski. Nauczycielka zainspirowana postawą ucznia, postanowiła wdrożyć takie działania w całej szkole wspólnie z dyrekcją placówki.

Sam Staś Ostrowski twierdzi, że jego postawa i przychylność szkoły może być przykładem dla innych placówek.

Akcja sprzątania okolic I LO to element realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego na terenie szkoły – potwierdza dyrektor szkoły Mariusz Biniewski.

W całą akcję zaangażowały się 24 klasy i była to żywa lekcja ekologii.

W sumie w sprzątaniu okolic szkoły udział wzięło blisko 800 uczniów i nauczycieli ogólniaka przy ulicy Puszkina. Worki i kontener na zebrane nieczystości dostarczyła firma Inneko. Akcja będzie miała swoją kontynuację.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku