°C

Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców ma się nieźle

Fot. Daniel Adamski, gorzow.pl
 

Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców, który działa przy gorzowskim magistracie, był bardzo dobrym pomysłem. Przypomnijmy, o utworzenie takiego miejsca zabiegali przedstawiciele społeczności ukraińskiej. Część przybyszów ze Wschodu gubiła się w gąszczu przepisów i spraw, które powinni załatwić, jeśli chcą mieszkać i pracować w naszym mieście.

Chodzi np. o zameldowanie, zarejestrowanie auta, zapisanie dziecka do szkoły czy zgłoszenie do NFZ-u. I rzeczywiście, właśnie z takimi sprawami do Punktu zgłaszano się najczęściej. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Jak dodaje Wiesław Ciepiela, początkowo umowę na prowadzenie Punktu Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców podpisano do końca 2019 roku, ale ponieważ się sprawdził, będzie funkcjonował nadal.

Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców mieści się przy ulicy Pionierów 3 – 5, w budynku obok Urzędu Miasta Gorzowa. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku