°C

Gigantyczne oszustwo na starszej nowosolance. 130 tys. łupem złodziei

Fot. Pixabay
 

Ponad 130 tys. zł oszczędności przekazała w dwa dni oszustowi 84-letnia mieszkanka Nowej Soli. Kobieta uwierzyła w przedstawioną jej historię i była przekonana, że pomaga prawdziwej policji – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Do jednej z mieszkanek zadzwonił oszust podający się za policjanta. Mówił, że trzeba szybko działać, żeby zatrzymać przestępców. Przekonywał, że do tego niezbędne jest zaangażowanie starszej kobiety.

„Oszust przekonał seniorkę, by wypłaciła z banku pieniądze, spakowała i położyła we wskazanym miejscu. I tak przez dwa dni; przestępca zadzwonił trzykrotnie. Łącznie kobieta przekazała mu ponad 130 tys. zł będąc pewna, że za chwilę przyjadą policjanci, zwrócą pieniądze i podziękują jej za współpracę. Kiedy nie mogła się ich doczekać, zawiadomiła policję. Dopiero wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa”

– powiedział Jaroszewicz.

To kolejne tego typu przestępstwo, do którego doszło w tym tygodniu w Nowej Soli. W poniedziałek przestępcy podający się za policjantów wyłudzili pieniądze od dwóch seniorek z tego miasta – łącznie 60 tys. zł.

Jaroszewicz podkreślił, że by uniknąć podobnych sytuacji, lubuska policja prowadzi wiele spotkań i inicjatyw prewencyjnych. Wśród nich są także rozmowy z pracownikami banków. Niestety, nadal dochodzi to tego typu przestępstw.

„Zachęcamy, by rozmawiać ze swoimi bliskimi o metodach działania przestępców. Policja nigdy nie prosi o wypłacanie pieniędzy. Nie należy także przekazywać danych dostępowych do swojego konta. Ostrożność może uchronić przed stratą oszczędności życia”

– zaapelował policjant.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku