°C

„Bezpieczne Ferie 2020”

redakcja gorzowska
 

Wszystkie lubuskie służby w pełnej gotowości, a ma to związek z rozpoczynającymi się w naszym województwie feriami zimowymi.

Miejmy nadzieję, że po feriach statystyki będą takie jak w roku ubiegłym, kiedy to nie mieliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń – powiedział Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak.

W tym roku nie zaproponujemy co prawda organizacji sztucznych lodowisk, ale za to zapraszamy do naszych jednostek – powiedział z kolei Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Państwowej Straży Pożarnej.

Do zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym w naszym województwie jest też przygotowana policja. O tym młodszy inspektor Bogdan Piotrowski, zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Komendanta Policji.

Jeśli nasze dzieci wyjeżdżają na ferie, warto do nas zgłosić kontrolę autokaru – przypomniał z kolei Bogdan Trzpis, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Warto też przed wyjazdem dziecka sprawdzić organizatora zimowiska – przypomniała z kolei Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa.

Przypomnijmy, ferie w województwie lubuskim potrwają do 9 lutego.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku