°C

Dożywocie za zabójstwo 78-latki

Fot. PAP/Radek Pietruszka
 

Na dożywocie skazał Sąd Okręgowy w Gorzowie Adama D. - podaje Gazeta Lubuska. Mężczyzna został oskarżony o zabicie 78-letniej kobiety w Sulęcinie, kradzież jej majątku, posiadanie amfetaminy i ucieczkę z policyjnego konwoju w Gorzowie. Wyrok nie jest prawomocny.

Do rozboju i zabójstwa 78-latki doszło w lutym 2018 roku. Jak podają śledczy, 32-latek chciał zdobyć pieniądze na narkotyki. Postanowił więc okraść 78-latkę. Przywiązał kobietę do drzwi, zakleił usta taśmą i przykrył ciuchami – opisuje całe zdarzenie Gazeta Lubuska. Kobieta nie przeżyła.

Kiedy w kwietniu 2018 roku Adam D. został złapany, uciekł z policyjnego konwoju w Gorzowie, który wiózł go do szpitala psychiatrycznego. Mężczyznę schwytano ponownie w Drezdenku po policyjnej obławie.

Jego proces trwał pół roku. Wymierzając karę dożywotniego więzienia sąd zdecydował, że 32-latek będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie dopiero po 40 latach, czyli w wieku 72 lat.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku