°C

Środki na I etap obwodnicy Kostrzyna zatwierdzone

źródło: GDDKiA
 

Jak poinformowało ministerstwo infrastruktury, minister zatwierdził i skierował do realizacji 12 programów inwestycji dla zadań drogowych w całym kraju. Projekty mają wartość ok. 300 mln zł, a wśród nich znalazło się przygotowanie do budowy obwodnicy Kostrzyna nad Odrą w ciągu drogi krajowej nr 31.

Inne zatwierdzone programy dotyczą m.in. przygotowania do realizacji odcinka drogi ekspresowej S74 Przełom/Mniów – Kielce, rozbudowy istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycje zatwierdzone przez ministerstwo infrastruktury, oprócz lubuskiego, będą realizowane w sześciu województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku