°C

Otwierajcie portfele: podatki, opłaty za śmieci i parkowanie pojadą w górę!

Fot. Pixabay
 

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok, a razem z nim podwyżki. Już wiadomo, że wzrośnie podatek od nieruchomości. Taką decyzję podjęli w listopadzie miejscy radni.

Podatek od budynków mieszkalnych wzrośnie o 3 grosze od metra kwadratowego, a za lokal gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza przedsiębiorcy zapłacą o 1,20 zł od metra kwadratowego więcej niż obecnie.

Radni wyliczyli, że dzięki wprowadzonej podwyżce do budżetu miasta wpłynie dodatkowo ponad 3 miliony złotych. Mówi radna PO Anna Kozak:

Wzrosną także opłaty za wywóz śmieci. Nowe stawki poznać mamy wiosną. Mówi Katarzyna Szczepańska, prezes Zarządu Związku Celowego Gmin MG-6:

2020 rok przyniesie także podwyżki za parkowanie. – Za postój w centrum zapłacimy więcej, ale dopiero po zakończeniu remontów głównych ulica miasta – mówi dyrektor OSiR-u Włodzimierz Rój:

Przynajmniej do połowy roku nie wzrosną ceny za wodę i ścieki. Do czerwca obowiązuje bowiem obecna taryfa. Co będzie w drugiej połowie roku na razie nie wiadomo.

Póki co nie ma także mowy o wzroście cen biletów MZK. Być może sytuacja zmieni się po zakończeniu remontów, gdy na ulice Gorzowa powrócą tramwaje.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku