°C

Maraton Pisania Listów w SP nr 4

redakcja gorzowska
 

Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorzowie organizuje Maraton Pisania Listów w obronie osób, których prawa są łamane. Akcję na całym świecie promuje Amnesty International. Każdy może przyjść do siedziby szkoły przy ul. Kobylogórskiej 110 i wybrać osobę w obronie której napisze list. Akcja odbędzie się w piątek w godzinach od 16 do 18.

Bohaterami listów w tym rok są osoby z Białorusi, Kanady, Chin, Egiptu, Grecji, Iranu, Meksyku, Nigerii, Filipin i Sudanu Południowego. Niektóre z nich doświadczyły naruszenia swoich praw, gdy były jeszcze dziećmi.

Amnesty International to niezależny, światowy ruch walczący o uwolnienie więźniów sumienia, uczciwe i sprawiedliwe procesy sądowe, sprzeciwiający się torturom, karze śmierci i pozasądowym egzekucjom.

Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 r.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku