°C

Nielegalny hazard w kawiarence internetowej

Fot. Lubuska Policja
 

Na pięciu stanowiskach komputerowych w jednym z lokali w Gorzowie Wlkp., reklamujących się jako kawiarenka internetowa, urządzane były nielegalne gry hazardowe – poinformowała w czwartek Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej weszli do lokalu we wtorek. Wywieszony przed nim szyld reklamował to miejsce jako kawiarenkę internetową.

Obiekt był jednak monitorowany i otwierany klientom przez obsługę. W środku znajdowały się identyczne stanowiska komputerowe, którymi przy pomocy laptopa sterowała obsługa lokalu.

„Ustalono sposób funkcjonowania przedsięwzięcia: grający po uiszczeniu opłaty otrzymywał specjalny kod, który umożliwiał prowadzenie gry hazardowej na wybranym stanowisku”

– powiedziała Downar-Zapolska.

Dodała, że w razie wygranej gotówkę miał rozliczać personel punktu. Funkcjonariusze zatrzymali urządzenia do gier, a w toku wszczętego postępowania karnego-skarbowego zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności sprawy.

Za każde ze stanowisk przygotowanych do nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny nawet do 100 tys. zł.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku